„Święto ziół” w Siedmiu Ogrodach

15 sierpnia 2017 r. w  ogrodach gospodarstwa agroturystycznego, edukacyjnego w Łowiczu Wałeckim po raz pierwszy odbył się festyn „Święto Ziół”.  Podczas oficjalnego otwarcia nastąpiło poświęcenie kapliczki Matki Boskiej w Ogrodach. Jednocześnie przeprowadzony został konkurs na najpiękniejszy bukiet z ziół i kwiatów.
Na festynie prezentowali się wystawcy naturalnych produktów z całego kraju, m.in. artykułów spożywczych, pszczelich, soków i napojów, herbatek, kosmetyków ziołowych oraz wyrobów rękodzielniczych. W trakcie wydarzenia można było nabyć różnorodne zioła oraz zapoznać się z właściwościami roślin, które nas otaczają. Przy dźwiękach muzyki tradycyjnej, granej na żywo, można było zgłębić tajniki zielarstwa i ziołolecznictwa oraz odpocząć wśród pięknej natury. Festynowi towarzyszyły koncerty, warsztaty, wykłady oraz pokazy.

Patronaty Honorowe nad wydarzeniem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Krzysztof Jurgiel oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Olgierd Geblewicz.