Zagrody Edukacyjne na Festiwalu Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury Powiśle w Olsztynie

W dniu 19 sierpnia 2017 r. w scenerii olsztyńskiego zamku odbył się Festiwal Dziedzictwa Kulinarnego Warmii Mazur i Powiśla. Na stoisku Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie odbyła się prezentacja Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych.

W ziołowych klimatach prezentowała się Zagroda Edukacyjna „Ziołowy Dzbanek” z Sąp (powiat elbląski). Unoszący się w powietrzu zapach ziół oraz naparu z macierzanki przyciągały do stoiska mieszkańców oraz turystów. Wszechobecne były produkty markowe w postaci lalek - motanek i lawenduszek. Na stoisku można było również zgłębić wiedzę na temat ziół ogrodowych oraz ich wykorzystania w zaciszu domowej kuchni.

Odwiedzający stoisko Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie oraz Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych mieli okazję poznać niezwykle ciekawą ofertę Zagrody Edukacyjnej „Ziołowy Dzbanek”, a także innych obiektów zrzeszonych w Sieci z województwa warmińsko-mazurskiego oraz pozostałych części Polski.