BAZA ZAGRÓD EDUKACYJNYCH

Szukaj

 


W dniach 3-4 września odbyła się w Częstochowie Jubileuszowa XXV Krajowa Wystawa Rolnicza. Impreza od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem zarówno wśród wystawców, których co roku jest ponad 400-stu, jak i wśród ogromnej rzeszy odwiedzających. Organizatorem wystawy jest Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, a jej współorganizatorem Urząd Miasta Częstochowy. Honorowy patronat nad Wystawą objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Wystawie towarzyszyły XVII Dni Europejskiej Kultury Ludowej oraz uroczystości związane z obchodami Ogólnopolskich Dożynek Jasnogórskich.

 

Stałym elementem Krajowej Wystawy Rolniczej są :

  • targi nasienne, paszowe i pszczelarskie;
  • wystawy: maszyn i narzędzi rolniczych, przedsiębiorczości, polskiej nauki rolniczej, ptaków ozdobnych i drobnego inwentarza;
  • prezentacje: instalacji OZE, Lokalnych Grup Działania, Sieci na Rzecz Innowacji w Rolnictwie i na obszarach wiejskich;
  • kiermasze: rolnictwa ekologicznego, kwiatów i krzewów ozdobnych.

 

Ponadto na Krajowej Wystawie Rolniczej odbyła się Prezentacja Zagród Edukacyjnych.
Na stoisku promującym Ogólnopolską Sieć Zagród Edukacyjnych prowadzono konsultacje dotyczące zakładania i prowadzenia działalności edukacyjnej gospodarstw oraz zaprezentowano bogatą ofertę Sieci.  Oczywiście nie mogło także zabraknąć żywej formy reklamy czyli warsztatów dla dzieci, które przez cały czas trwania imprezy były prowadzone na stoisku przez członków OSZE.

W Krajowej Wystawie Rolniczej udział wzięły następujące zagrody:

- Stefanówka z Nowej Szarlejki (warsztaty florystyczne);

- Owczarkowa Zagroda z Wąsosza (sianowije czyli zabawki z siana);

- Ostoja Dworska z Leśnicy, woj. świętokrzyskie (niespieszne opowieści o zbożu ze starego spichlerza).

 

Stoisko Zagród Edukacyjnych cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających wystawę, a w szczególności wśród dzieci, które chętnie brały udział w przygotowanych dla nich warsztatach.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

WSTĄP DO SIECI
Sondy
Jestem