BAZA ZAGRÓD EDUKACYJNYCH

Baza Zagród Edukacyjnych

Szukaj

 


Czerwiec 2018 roku upływa pod znakiem promocji Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych na weekendowych piknikach w Warszawie.

W pierwszą niedzielę czerwca (3.06.2018) w ogrodach Kancelarii Premiera  odbył się tradycyjny Piknik  z okazji Dnia Dziecka. W ramach ekspozycji poszczególne resorty przygotowały tematyczne pokazy, warsztaty, konkursy i zabawy dla małych gości. W sektorze organizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa po raz kolejny znalazło się miejsce dla Zagród Edukacyjnych, które tym razem reprezentowane były przez:

„Mazowieckie Sioło Julianówka” z ofertą  warsztatów „Wyplatanki z siana”, „Siedlisko przy ruinach zamku w Besiekierach”, które prowadziło  warsztaty wicia wianków żywych kwiatów oraz „Olejarnię Zagłoby”, która prezentowała tradycyjne  olejarstwo z degustacją świeżo tłoczonych olejów z rodzimych gatunków roślin oleistych.  Dodatkowo Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie przygotowało strefę relaksu, gdzie dzieci mogły odpocząć  oglądając  filmy o zagrodach a ich opiekunowie porozmawiać o korzyściach z edukacji w gospodarstwie rolnym.

 

Druga sobota miesiąca (8.06.2018) poświęcona była 22 Piknikowi Naukowemu Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik na Stadionie Narodowym w Warszawie. Największa  w Europie impreza plenerowa o tematyce naukowej poświęcona była w tym roku tematyce ruchu. Dzięki współpracy z Centralną Biblioteką Rolniczą odwiedzający Piknik mogli zapoznać się z ideą Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych.  Zasadnicze atrakcje stoiska CBR stanowiły warsztaty młynarstwa, tkactwa  i wycinaki łowickiej, prowadzone przez twórców ludowych. Polecamy szczegółowy opis ekspozycji na www.cbr.gov.pl.

 

W najbliższy, trzeci weekend czerwca ( 16.06.2018) na spotkanie z zagrodami edukacyjnymi zapraszamy na warszawski Służewiec, gdzie odbędzie się Piknik „Poznaj Dobrą Żywność” oraz wyścigi konne o Puchar Ministra Rolnictwa. Udział w pikniku to możliwość  poznania najlepszych marek produktów spożywczych, ale także szeroko rozumianej oferty polskiej wsi, w tym turystycznej, wypoczynkowej i edukacyjnej w ramach kampanii „Odpoczywaj na wsi”.

Zachęcamy do śledzenia bieżących relacji z poszczególnych wydarzeń na naszym profilu na facebook-u

 

WSTĄP DO SIECI
Sondy
Jestem