BAZA ZAGRÓD EDUKACYJNYCH

Baza Zagród Edukacyjnych

Szukaj

 


Nie szukaj daleko – Odpoczywaj na wsi!” stanowi motto  Kampanii informacyjno-edukacyjnej promującej turystyczne funkcje obszarów wiejskich zorganizowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy z Telewizją Polską.  Kampania powstała w celu wymiany doświadczeń  i prezentacji dorobku resortu rolnictwa i branży turystycznej w zakresie budowania pozytywnego wizerunku turystyki wiejskiej.  Trzon kampanii stanowi cykl audycji telewizyjnych pt. „Agroturyści” emitowanych w kolejnych sobotnich wydaniach Programu „Pytanie na Śniadanie” w TVP2.

 

Podczas realizacji nagrań, ekipa telewizyjna przemierzała Polskę wzdłuż i wszerz odwiedzając gospodarstwa agroturystyczne, agro-ekoturystyczne oraz zagrody edukacyjne rekomendowane przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” oraz Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie - koordynatora  Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych.  Zgodnie z warunkami przedstawionymi przez Ministerstwo Rolnictwa, wskazane do udziału w kampanii obiekty powinny świadczyć usługi noclegowe uzupełnione o   różnego rodzaju atrakcje wynikające z potencjału przyrodniczego, kulturowego i kulinarnego polskiej wsi. Spośród rekomendowanych i zatwierdzonych przez MRiRW obiektów  TVP wybrało do udziału w nagraniach aż 11 zagród edukacyjnych.

 

W efekcie powstało 9 odcinków cyklu audycji, z których każdy obejmuje 1-2 minireportaże zrealizowane w obiektach agroturystycznych z danego makroobszaru Polski. W materiałach prezentowane są między innymi walory gospodarstwa, historia powstania, sylwetki właścicieli oraz atrakcje oferty turystycznej. Prowadzący cykl Anna Matusiak-Rześniowiecka i Krzysztof Rześniowiecki osobiście doświadczali uroków miejsc i korzystali z oferowanych atrakcji.

 

Harmonogram cyklu audycji przedstawia się następująco:

Data emisji

Tytuł odcinka

Region

Miejsca realizacji reportaży

5.05.2018

Agroturyści na spokojnym Mazowszu

Mazowsze

- Bania

12.05.2018

Agroturyści – odpoczywaj w ciszy i spokoju

Pomorze Zachodnie

- Villa Orlik

- Konik Polny

19.05.2018

Agroturyści  - sielanka na Kaszubach”

Pomorze

- Wichrowe Wzgórze (ZE)
- Renata Knitter

26.05.2018

Agroturyści – odpoczywaj w ciszy i spokoju”

Dolny Śląsk

- Kowalowe Skały (ZE)
- Pod Srebrną Górą  (ZE)

2.06.2018

Wypoczynek na wsi. Agroturystyka to jest to!

Wielkopolska

- Agroturystyka pod brzozami

- Alpakarnia P&M (ZE)

9.06.2018

Agroturyści – odpoczywaj w ciszy i spokoju

Podlasie

- Carski Trakt (ZE)
- Majątek Howieny (ZE)

16.06.2018

Agroturyści – Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

Mazury

- Majątek Giże Marczak

-  KAMEZ (ZE)

23.06.2018

Agroturyści – tym razem świętokrzyskie

Świętokrzyskie

- Daleko od szosy (ZE)
- Pytlówka (ZE)

30.06.2018

Agroturyści – odpoczywaj w ciszy i spokoju

Małopolska

- Wiśniowy Gaj (ZE)

- Owczarzówka

 

Ponadto jako klamrę otwierająca i zamykająca kampanię w TVP2 zaplanowano realizację prognozy pogody za żywo z wybranego obiektu. Otwarcie cyklu miało miejsce 28 kwietnia 2018 w zagrodzie edukacyjnej „Leśniczówka Paryż”, zakończenie planowane jest w dniu 8 września 2018.

 

Wszystkie materiały filmowe dostępne są on-line na stronie internetowej programu „Pytanie na Śniadanie” https://pytanienasniadanie.tvp.pl/.

WSTĄP DO SIECI
Sondy
Jestem