Aktualności

PDFDrukujEmail

.

Podsumowanie roku 2018 w Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych

Kolejny rok funkcjonowania Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych zaznaczył się licznymi działami wspólnymi w ramach sieci oraz indywidualnymi aktywnościami poszczególnych zagród członkowskich, które są warte podkreślenia.

 

 

Konkurs POT „Na Wsi Najlepiej”

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła konkurs na najlepsze przedsięwzięcia turystyczne funkcjonujące na obszarach wiejskich na terenie Polski, obejmujące w szczególności gospodarstwa agroturystyczne, obiekty turystyki wiejskiej, szlaki kulinarne oraz oferty lub pakiety turystyczne oparte na zasobach infrastruktury turystycznej, szlakach tematycznych, wydarzeniach cyklicznych, a także ofercie edukacyjnej i kulturalnej polskiej wsi w podziale na cztery kategorie:

„Nie szukaj daleko – Odpoczywaj na wsi!”

Nie szukaj daleko – Odpoczywaj na wsi!” stanowi motto  Kampanii informacyjno-edukacyjnej promującej turystyczne funkcje obszarów wiejskich zorganizowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy z Telewizją Polską.  Kampania powstała w celu wymiany doświadczeń  i prezentacji dorobku resortu rolnictwa i branży turystycznej w zakresie budowania pozytywnego wizerunku turystyki wiejskiej.  Trzon kampanii stanowi cykl audycji telewizyjnych pt. „Agroturyści” emitowanych w kolejnych sobotnich wydaniach Programu „Pytanie na Śniadanie” w TVP2.

Piknikowy czerwiec

Czerwiec 2018 roku upływa pod znakiem promocji Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych na weekendowych piknikach w Warszawie.

W pierwszą niedzielę czerwca (3.06.2018) w ogrodach Kancelarii Premiera  odbył się tradycyjny Piknik  z okazji Dnia Dziecka. W ramach ekspozycji poszczególne resorty przygotowały tematyczne pokazy, warsztaty, konkursy i zabawy dla małych gości. W sektorze organizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa po raz kolejny znalazło się miejsce dla Zagród Edukacyjnych, które tym razem reprezentowane były przez:

Strona 1 z 19