Targi Natura Food w Łodzi z edukacją w tle

Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Regionalnej Natura Food, corocznie przyciągają rzesze zwiedzających. Podobnie było podczas tegorocznej, siódmej już edycji targów, która odbyła się w dniach 3-5.10 br.
Oprócz stoisk tematycznych, związanych z głównym przesłaniem targów, czyli dobrą, naturalną żywnością, zwiedzający mieli także sposobność zapoznać się z ofertą stoisk branżowych, na których informacji udzielali przedstawiciele instytucji działających na rzecz rolnictwa oraz obszarów wiejskich.

Jednym ze stoisk, które budziło duże zainteresowanie, było stoisko Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”, promujące wypoczynek na wsi w ramach projektu „Odpoczywaj na wsi”. Jako że w przestrzeń wiejską wpisują się także zagrody edukacyjne, na stoisku PFTW GG zaprezentowały się dwa gospodarstwa z terenu województwa łódzkiego.

Zagroda Edukacyjna „Plantacja Wikliny” zachęcała zwiedzających do zapoznania się z ofertą zajęć edukacyjnych, a także do poznania tajników wyplotu wikliny. Chętnych do własnoręcznego stworzenia wiklinowych bransoletek nie brakowało.

„Zagroda Bednarza” prezentowała zapomniane już rzemiosło jakim jest bednarstwo. Zwiedzający poznali  narzędzia bednarskie oraz samodzielnie próbowali składać naczynia z klepki.

Oferta zagród edukacyjnych budziła duże zainteresowanie wśród grup szkolnych, które nie tylko z uwagą zapoznawały się propozycjami goszczących na targach zagród, ale także zgłębiały ideę funkcjonowania zagród edukacyjnych oraz możliwość wyjazdowego zorganizowania zajęć.

Pełna oferta edukacyjna „Plantacji Wikliny”, „Zagrody Bednarza” a także pozostałych zagród edukacyjnych w województwie łódzkim znajduje się na stronie www.zagrodaedukacyjna.pl.

Tekst i zdjęcia - Edyta Kijak

dsc03515dsc03517dsc03520dsc03524dsc03526dsc03533p1130280p1130315p1130321p1130355p1130374

BAZA ZAGRÓD EDUKACYJNYCH

Szukaj

 


WSTĄP DO SIECI
Sondy
Jestem