Zagrody edukacyjne na Targach Mazurskie Agro Show w Ostródzie

W dniach 13-14 lutego 2016 roku w Centrum Konferencyjno-Targowym w Expo Arena w Ostródzie odbyły się Targi Hodowlane Zagroda. Istotną częścią wydarzenia była, zorganizowana pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych oraz Mazurskie Agro Show. Na stoisku Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie odbyła się prezentacja Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych.

 

Zagroda Edukacyjna „Ziołowy Dzbanek” Ewy Nisiewicz z Sąp k. Młynar (powiat elbląski), prowadziła warsztaty pn. „Zakochać się w babie z natury …”. Niebywałą atrakcją dla odwiedzających Targi oraz stoisko W-MODR, był udział we wspólnym motaniu -  lalek motanek według słowiańskiej tradycji. Tym razem wykonywane były baby zielarki przesycone zapachem kwiatu lawendy.

 

Udział w Targach oraz prezentacja Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych, umożliwiło poznanie, w głównej mierze rodzinom z dziećmi, niezwykle ciekawej i bogatej oferty zagród edukacyjnych z Warmii i Mazur.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 

 

 

Marta Bieciuk, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie