kwi
26
2016

Za nami kolejna Małopolska Giełda Agroturystyczna

W ostatni weekend, 23 i 24 kwietnia, odbyła się kolejna 19. Małopolska Giełda Agroturystyczna. Jak co roku, Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie promowało Ogólnopolską Sieć Zagród Edukacyjnych, którą tym razem reprezentowały małopolskie zagrody edukacyjne.

 

Na wspólnym stoisku CDR i OSZE, swoją ofertę przedstawiły gospodarstwa:

Zagroda Edukacyjna „Pszczółki” –  podczas Giełdy prowadziła warsztaty z zakresu pszczelarstwa oraz prezentację wypieku domowych rogalików Babci Danusi. Można było również zakupić ekologiczne przetwory czy suszone zioła i owoce pochodzące z gospodarstwa.

Zagroda edukacyjna „Ranczo Artemidy” – umożliwiła odwiedzającym kontakt z żywą przyrodą, prezentując roślinne dary natury łąk i lasów oraz zwierzęta: królika i szynszyla. Dzieci mogły spróbować pisania gęsim piórem oraz dowiedzieć się wszystkiego o koniach sprawdzając jednocześnie swoje umiejętności siadania
w prawdziwym siodle.

 

OSZE reprezentowana była również na wspólnym stoisku z MODR, tu swoją ofertę prezentowały gospodarstwa: Zagroda Edukacyjna „U Dajany”, specjalizująca się w pieczeniu tradycyjnego chleba wiejskiego i  podpłomyków oraz "Zagroda Edukacyjna Grzegorz Trójniak" prowadząca warsztaty związane z tradycją i historią malowanek zalipiańskich.

 

Jak co roku ciekawym i kolorowym dopełnieniem oferty wypoczynku i edukacji na wsi była prezentacja sztuki ludowej oraz tradycyjnej kuchni polskiej. Na licznych stoiskach wzrok przyciągały pięknie wykonane koronki, stroje ludowe, rzeźby, obrazy, kwiaty, wyroby z wikliny.  Na innych natomiast pachniały tradycyjne wyroby; ciasta, pieczywo, miody, nalewki, pierogi.

 

zobacz galerię zdjęć