maj
13
2016

Promocja zagród edukacyjnych podczas „XII Targów „Mój Ogród”

W dniu 7 maja 2016 r. na terenie Parku Chopina w Drawsku Pomorskim odbyły się XII Drawskie Targi „Mój Ogród” zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim oraz Gminę Drawsko Pomorskie.

Podczas targów na stoisku informacyjnym Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach odbyła się promocja zagród edukacyjnych województwa zachodniopomorskiego należących do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych.

 

Na stoisku promowana była także wieś tematyczna Świat Kolorowego Szkła w Poźrzadle Wielkim (gm. Kalisz Pomorski), w ramach której Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich „Poźrzadlanki” prowadziło warsztaty artystyczne grawerowania w szkle i biżuterii.

 

Targi „Mój Ogród” to wydarzenie o charakterze wystawienniczo-handlowym, gdzie można obejrzeć i zakupić kwiaty, krzewy, drzewka i sprzęt ogrodniczy. Wystawcy proponowali m.in. produkty małej architektury ogrodowej oraz produkty lokalne i wyroby rękodzielnicze. Imprezą towarzyszącą był IV Piknik Ekologiczny.

 

 

Ewelina Pawłowicz

Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

w Barzkowicach