Zagrody edukacyjne promują swoje regiony

W dniach 5-7 kwietnia w Kielcach miały miejsce Targi Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej AGROTRAVEL. Impreza jest organizowana od pięciu lat jako miejsce prezentacji najciekawszych wiejskich inicjatyw  turystycznych oraz święto wszystkich, którzy angażują się aktywnie w kreowania atrakcyjności turystycznej regionów. Regionalne stoiska promocyjne przygotowały urzędy marszałkowskie, lokalne grupy działania i lokalne grupy rybackie.  Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” promowała na wspólnym stoisku ofertę agroturystyczną gospodarstw rekomendowanych w systemie kategoryzacji PFTW. Z kolei Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi służyło informacją i poradnikami w zakresie różnych aspektów rozwoju obszarów wiejskich.

 

W promocję poszczególnych regionów aktywnie włączyły się także gospodarstwa skupione w Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. Na targach spotkaliśmy:

  • Gospodarstwo Agroturystyczne „Ostoja Dworska” na stoisku LGD Ziemia Jędrzejowska – GRYF, województwo świętokrzyskie,
  • Gospodarstwo Agroturystyczne „Gratka” na stoisku Województwa Świętokrzyskiego,
  • Gospodarstwo Agroturystyczne „Polna 6” na stoisku Województwa Wielkopolskiego,
  • Gospodarstwo Agroturystyczne „Lipy”, woj. pomorskie i Osadę Leśną „Doboszówka”, woj. lubelskie na stoisku Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne”,
  • „W labiryntach”, woj. zachodniopomorskie na stoisku promującym wioski tematyczne.

 

Targom AGROTRAVEL jak co roku towarzyszyła międzynarodowa konferencja pt. „Infrastruktura okołoturystyczna jako element wzbogacający ofertę obszarów wiejskich". Wśród zwiedzających Targi znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z Podsekretarzem Stanu Tadeuszem Nalewajkiem, Ministerstwa Sportu i Turystyki z Podsekretarz Stanu Katarzyną Sobierajską, parlamentarzyści z eurodeputowanym  Czesławem Siekierskim oraz przedstawiciele ambasad w Polsce z krajów nawet tak odległych jak Nigeria. Regionem partnerskim targów i konferencji było w tym roku Województwo Lubelskie a krajem partnerskim Finlandia.

 

BAZA GOSPODARSTW EDUKACYJNYCH

Szukaj

 


WSTĄP DO SIECI
Sondy
Jestem