Wydarzenia

„Nie szukaj daleko – Odpoczywaj na wsi!”

Nie szukaj daleko – Odpoczywaj na wsi!” stanowi motto  Kampanii informacyjno-edukacyjnej promującej turystyczne funkcje obszarów wiejskich zorganizowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy z Telewizją Polską.  Kampania powstała w celu wymiany doświadczeń  i prezentacji dorobku resortu rolnictwa i branży turystycznej w zakresie budowania pozytywnego wizerunku turystyki wiejskiej.  Trzon kampanii stanowi cykl audycji telewizyjnych pt. „Agroturyści” emitowanych w kolejnych sobotnich wydaniach Programu „Pytanie na Śniadanie” w TVP2.

Piknikowy czerwiec

Czerwiec 2018 roku upływa pod znakiem promocji Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych na weekendowych piknikach w Warszawie.

W pierwszą niedzielę czerwca (3.06.2018) w ogrodach Kancelarii Premiera  odbył się tradycyjny Piknik  z okazji Dnia Dziecka. W ramach ekspozycji poszczególne resorty przygotowały tematyczne pokazy, warsztaty, konkursy i zabawy dla małych gości. W sektorze organizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa po raz kolejny znalazło się miejsce dla Zagród Edukacyjnych, które tym razem reprezentowane były przez:

Zaproszenie na XXI Małopolską Giełdę Agroturystyczną

XXI Małopolska Giełda Agroturystyczna odbędzie się w dniach 21–22 kwietnia 2018 r. na terenie Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie przy Al. 29 Listopada. Podobnie jak w latach ubiegłych Organizatorami Giełdy są: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie, Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego, Małopolska Izba Rolnicza, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Stowarzyszenie Agroturystyczne „Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne” oraz Góralskie Stowarzyszenie Agroturystyczne.

Kampania „Odpoczywaj na Wsi” 2018

Do tegorocznej kampanii promującej polską wieś, jako miejsce atrakcyjnego wypoczynku, wybrano 11 krajowych i regionalnych imprez targowych. Wzorem ubiegłych lat kampania jest prowadzona przez  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem kampanii „Odpoczywaj na wsi” jest kreowanie wizerunku obszarów wiejskich, jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje na rynku krajowym i zagranicznym.

Wesołych Świąt i Do Siego Roku!

 

Fot. Edukacyjna Zagroda Wiejska w Kozielcu, woj. kujawsko-pomorskie