Szczegółowy widok

Gospodarstwo Agroturystyczne Niezapominajka

Właściciel: Elżbieta i Mirosław Ślęzak
Województwo: śląskie
Powiat: częstochowski
Gmina: Kłomnice
Miejscowość: Garnek
Ulica: Błonie 1
Poczta: 42-270 Garnek
Telefon: 509 828 024
Fax: -
Poczta elektroniczna: agroniezapominajka@wp.pl
Strona internetowa: www.agroniezapominajka.pl
Szerokość geograficzna: 50.880131
Długość geograficzna: 19.462874

Opis:

Gospodarstwo Agroturystyczne „Niezapominajka” położone jest w miejscowości Garnek w gminie Kłomnice nad rzeką Wartą. Nazwa Niezapominajka została stworzona z myślą o tym, aby wszyscy nasi goście doznali NIEZAPOMNIANYCH wrażeń i z przyjemnością do nas powracali.

 

Powierzchnia całego gospodarstwa wynosi ponad 3ha. Całość jest ogrodzona. Północna część jest zalesiona, a przy zachodniej części płynie rzeka z zorganizowaną  przystanią kajakową. Do dyspozycji gości mamy 10 kajaków.  Gospodarstwo posiada też część noclegową, do której zalicza się cztery pokoje kilkuosobowe i 10 pokoi 2- osobowych z łazienkami.

 

Mamy również przygotowaną salę konferencyjną, plac zabaw oraz miejsce do biesiadowania i grillowania. Na życzenie gości możemy zorganizować spotkanie z miejscowym pszczelarzem lub wycieczkę do pracowni garncarskiej, która mieści się w miejscowej świetlicy, z którą współpracujemy.

 

W gospodarstwie są liczne zwierzęta ze szczególnym uwzględnieniem starych ras ; owce rasy wrzosówka, kucyki, kozy, kury zielononóżki, króliki, psy, koty. Jest tu pięknie i bezpiecznie,  całość jest ogrodzona. W pobliżu biegnie szlak rowerowy.

 

Gospodarstwo organizuje szereg imprez plenerowych promujących wieś i jej dziedzictwo kulturowe. Nasze gospodarstwo proponuje dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży, a także turystów indywidualnych „lekcję w gospodarstwie” gdzie można czynnie uczestniczyć w pracach polowych i hodowli zwierząt wraz z gospodarzem, uwieńczeniem prac jest „Certyfikat Rolnika”

 

Program –Zdobywamy „Certyfikat Rolnika”

Rodzaj prac zależny jest od pory roku, chęci uczestników i liczebności grupy. Dla osób lubiących zwierzęta oferujemy strzyżenie owiec zabierając na pamiątkę obcięte runo. Zachęcamy też do czyszczenia kucyka Kubusia, a także osłów Puni i Oskara. Oferujemy naukę dojenia kozy i konsumpcję udojonego mleka. Uczestnik szkolenia może zapoznać się ze starą rasą kur zielononóżek, które znoszą jaja o obniżonej zawartości cholesterolu.

Z zebranych jaj od kur gość może przyrządzić sobie jajecznicę. Każdy uczestnik, który pomyślnie przejdzie wszystkie zajęcia otrzyma specjalny „Certyfikat Rolnika”, który uprawnia do zniżek w naszym gospodarstwie.


Więcej informacji:

Gospodarstwo jest w programie rolnośrodowiskowym i jest w okresie przestawiania na gospodarstwo ekologiczne.

W gospodarstwie prowadzona jest hodowla owiec rasy - wrzosówka.Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. O czym mówią zwierzęta


Powrót
-
-
dzieci niepełnosprawne
-