Szczegółowy widok

Gospodarstwo Agroturystyczne Zwierzyniec

Właściciel: Bulska Alina
Województwo: śląskie
Powiat: kłobucki
Gmina: Opatów
Miejscowość: Zwierzyniec Pierwszy
Ulica: Dębowa 8
Poczta: 42-152 Opatów
Telefon: 609277893
Fax: -
Poczta elektroniczna: alinabulska@gmail.com
Strona internetowa: agroturystyka-zwierzyniec.pl
Szerokość geograficzna: 50.939555
Długość geograficzna: 18.774333

Opis:

Gospodarstwo Agroturystyczne Zwierzyniec
zaprasza na warsztaty ,,Od ziarenka do bochenka”


Zajęcia edukacyjne dzielą się na 3 części: część teoretyczną, praktyczną oraz rozrywkową.
Podczas części teoretycznej dzieci przyswajają wiedzę na temat rodzajów zbóż, okresów wegetacyjnych, budowy ziarniaka oraz całego procesu produkcyjnego chleba- od małego ziarenka, które wysiewane jest przez rolnika do wypieku bochenka przez piekarza. Dowiadują się również jak proces ten wyglądał w przeszłości, a jak wygląda teraz, dzięki coraz to nowszym rozwiązaniom technologicznym.


W drugiej części zajęć słuchacze mogą wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, biorąc udział w wyrabianiu podmłody oraz wypieku samego chleba. Każdy z uczestników zajęć wyrabia ciasto i formuje swoją własną bułeczkę, która następnie trafia do pieca. Na pobliskim polu pszenicy dzieci zrywają kłosy, wydobywają z nich ziarno i wskazują elementy jego budowy.


Trzecia część warsztatów to głównie różnego rodzaju konkursy i quizy sprawdzające zdobytą podczas zajęć wiedzę. W zależności od warunków atmosferycznych, wieku i preferencji uczestników proponujemy zabawy takie jak: papierowe stwory, kalambury, tor przeszkód, przejażdżki dziecięcym gokartem oraz karaoke.

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, młodzieży oraz rodziców z dziećmi.Zagroda zlokalizowana jest w małej wiosce Zwierzyniec w powiecie kłobuckim. W jej otoczeniu znajdują się pola uprawne, lasy oraz gospodarstwa rolne, które charakteryzują się zabytkową zabudową. Większość domostw i budynków przyzagrodowych we wsi została wykonana z cegły, w związku z bogactwem występowania gliny na tym terenie. Miejscowość Zwierzyniec zachowała wiejski charakter. Położona z dala od miasta i ruchliwych dróg, zachęca do siebie tak cenioną przez turystów ciszą. Ponadto bliskość Rezerwatu Przyrody Modrzewiowa Góra umożliwia spacery w towarzystwie blisko dwustuletnich modrzewi i jeszcze starszych dębów.

Serdecznie zapraszam do Agrogospodarstwa ,,Zwierzyniec”


Więcej informacji:

Gospodarstwo prowadzi działalność agroturystyczną od 2006r. Jest położone w pobliżu lasu i Rezerwatu Przyrody ,,Modrzewiowa Góra". Wokół gospodarstwa dominuje charakterystyczna dla tego terenu zabudowa- budynki z czerwonej cegły, wypalanej dawniej na tym terenie. Stąd dawna nazwa miejscowości brzmiała Dolnica- od dołów powstających po wydobyciu gliny. Za zagrodą znajduje się pole uprawne i przydomowy sad.Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Od ziarenka do bochenka

2. Bogactwo lasu


Powrót
-
-
-
-