Szczegółowy widok

Wiejskie Gospodarstwo Edukacyjne BABALUDA

Właściciel: Izabela Wierzbicka
Województwo: kujawsko-pomorskie
Powiat: toruński
Gmina: Chełmża
Miejscowość: Parowa Falęcka
Numer domu: 18
Poczta: 87-140 Chełmża
Telefon: 501284564
Fax: -
Poczta elektroniczna: happy-village@wp.pl
Strona internetowa: www.babaluda.pl
Szerokość geograficzna: 53.2131
Długość geograficzna: 18.5235

Opis:

Pomysł gospodarstwa edukacyjnego i "Warsztatów z pasja" zrodził sie z głębokiego zamiłowania do historii i tradycji regionu oraz z wielkiej miłości do zwierząt. Mocno wierzymy, że uda nam się przekazać dzieciom i młodzieży radość, jaką czerpiemy z obcowania z przyrodą i "zarazić" je pasja do tradycji oraz tego, co pokochaliśmy w polskiej wsi. Celem naszej inicjatywy jest przyczynienie sie, choćby w niewielkim stopniu, do ochrony dziedzictwa przyrody, kultywowania tradycji, kształcenia postawy szacunku do przyrody i promocji ekologicznego trybu życia.

Najmłodszych gości czekają 4 godziny interesujących zajeć – edukacja połączona z wyśmienita zabawa, bliski kontakt ze zwierzętami i przyroda, udział w pracach gospodarskich i polowych. Uczestnicy mogą doświadczyć, jak żyli i czym sie zajmowali dawniej ludzie na wsi. Nasza

BabaLuda to miejsce, w którym dzieci mogą obejrzeć typowo polskie rasy zwierząt hodowlanych. Poprzez świat nie tylko starych eksponatów, ale i zwierząt mogą cofnąć sie wiele lat wstecz i zobaczyć, jakie zwierzęta hodowali nasi prapradziadowie. Obejrzą tu najstarsze rasy kur polskich, rodem ze średniowiecza. Zobaczą, jak wyglądają kaczki staropolskie, owce pomorskie, merynosy barwne oraz skudde i kozy barwne uszlachetnione. Pobyt w naszej BabaLudzie to nie tylko ciekawa lekcja historii i przyrody, ale i świetna zabawa oraz harce po wielkiej łące.Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Od owieczki do czapeczki

2. Tradycja w mleku zamknięta

3. Kukiełki, szczodraki i kujawskie bochenuski


Powrót
TAK
Współmałżonek