Szczegółowy widok

Agroturystyka Kołodziej

Właściciel: Beata i Marek Kołodziej
Województwo: podkarpackie
Powiat: bieszczadzki
Gmina: Ustrzyki Dolne
Miejscowość: Dźwiniacz Dolny
Numer domu: 29
Poczta: 38-700 Ustrzyki Dolne
Telefon: 13 461 44 68, 691 561 909
Fax: -
Poczta elektroniczna: dzwiniacz@interia.pl
Szerokość geograficzna: 49.4699
Długość geograficzna: 22.5613

Opis:

Gospodarstwo agroturystyczne położone w pięknej bieszczadzkiej miejscowości oddalonej od miejskiego gwaru i zgiełku. Dźwiniacz Dolny to wioska, która znajduje się w otoczeniu malowniczych gór i lasów. Cisza, spokój, świeże powietrze, cudowne widoki, gościnność to wszystko co może przyciągnąć  gości.

 

W 10 ha gospodarstwie rolnym  utrzymywane jest bydło mleczne, konie, kury, kaczki i króliki. Wszystkie prace związane z gospodarstwem jak i działalnością agroturystyczną wykonywane są z wielką pasja i zaangażowaniem.  Gospodarze otwarci są na nowe pomysły, w związku z tym postanowili stworzyć zagrodę edukacyjną. Gospodarstwo posiada odpowiednie warunki i zaplecze do prowadzenia tego typu zajęć.

W obiekcie znajduje się: sala z wyposażeniem, wiata, dla uczestników warsztatów, oddzielna toaleta, przystosowane ścieżki edukacyjne.

Dla uczestników warsztatów przygotowano 3 programy edukacyjne:
1. Ścieżka mleka
2. Przetwórstwo sera
3. Zwierzęta w gospodarstwie

Dzięki temu dzieci i młodzież mają możliwość zapoznania się jak  wygląda życie na wsi, poznać  jak hoduje się  i pielęgnuje zwierzęta gospodarskie, czym się żywią i jak powstaje dla nich pasza . Od strony praktycznej mogą poznać jak powstają produkty pochodzenia mlecznego (ser, masło, napoje mleczne) oraz ich wartość odżywcza i znaczenie w życiu człowieka.


Więcej informacji:

Gospodarstwo agroturystyczne położone w pięknej miejscowości Dźwiniacz Dolny  jest czynnym gospodarstwem rolnym obejmującym  produkcję roślinną (łąki i pastwiska,  ogród warzywny, ziołowy, sad ) i zwierzęcą (krowy mleczne, konie, kury, kaczki, króliki).

 

Oddzielona jest część gospodarcza od wypoczynkowo - rekreacyjnej. W budynku mieszkalnym do dyspozycji gości przeznaczone jest oddzielne piętro w którym znajdują się pokoje z łazienkami. Ponadto dla gości przeznaczona jest jadalnia, kuchnia z pełnym wyposażeniem oraz kącik z mapami i przewodnikami po Bieszczadach.

 

W gospodarstwie można nabyć: mleko, sery, jaja, warzywa i owoce. Gospodyni oferuje posiłki na bazie produktów z własnego gospodarstwa.

 

Na terenie posesji znajduje się sad a w nim zadaszona altana z grillem, trampolina, basen, miejsce na ognisko. Przy budynku mieszkalnym znajduje się bezpieczny parking.

 

Dla gości gospodarze przygotowali wiele dodatkowych atrakcji min.: możliwość jazdy konnej, latem jazdy bryczką, rowerami a zimą kuligi saniami. W okolicy panują dobre warunki do uprawiania paralotniarstwa oraz sportów zimowych (wyciąg narciarski).

Amatorów grzybobrania zapraszają do pobliskiego lasu. Obiekt przystosowany jest do prowadzenia zajęć edukacyjnych: sala wraz z wyposażeniem, wiata, dla uczestników warsztatów oddzielna toaleta przystosowana dla młodszej grupy dzieci.Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Jak powstaje ser

2. Ścieżka mleka

3. Zwierzęta w gospodarstwie


Powrót
-
-
-
-