Szczegółowy widok

Solisowe Sioło

Właściciel: Małgorzata i Tomasz Solis
Województwo: lubelskie
Powiat: kraśnicki
Gmina: Urzędów
Miejscowość: Mikołajówka
Numer domu: 11
Poczta: 23-250 Urzędów
Telefon: 696024396
Fax: -
Poczta elektroniczna: kontakt@frux-solis.pl
Strona internetowa: frux-solis.pl
Szerokość geograficzna: 51
Długość geograficzna: 22.2

Opis:

Gospodarstwo położone jest w samym sercu okręgu sadowniczego w powiecie kraśnickim, gmina Urzędów  w miejscowości Mikołajówka. Nasze gospodarstwo ma długoletnią tradycję uprawiania drzew owocowych i przetwarzania owoców. Pierwszy sad założony został już w XIX wieku. Uprawiamy prawie wszystkie gatunki owoców tj. jabłka , gruszki, śliwki , czereśnie , wiśnie, morele.

U nas można zobaczyć stare odmiany jabłoni  i  skosztowania ich owoców. Prowadzimy również nowoczesne technologie upraw-uprawiamy sady towarowe. Nasi goście mogą sami zrywać owoce w sadzie. Mogą też spróbować syropów i konfitur owocowych wykonywanych metodą tradycyjną - nasze produkty wpisane są na Listę Produktów Tradycyjnych w województwie lubelskim.

Programy edukacyjne skierowane są do różnych grup wiekowych od dzieci przedszkolnych, szkolnych, młodzież po osoby dorosłe i seniorów. Goście „Solisowego Sioła”mogą zdobyć wiedzę z zakresu:przetwórstwa, botaniki, ekologii(gospodarstwo jest w trakcie przestawiania na ekologię), uprawy roślin sadowniczych,zdrowego odżywiania.
Przy gospodarstwie działa punkt sprzedaży produktów lokalnych.


Zapraszamy serdecznie!


Więcej informacji:

W gospodarstwie przetwarzane są owoce, wiele produktów wpisanych jest LPT w woj. Lubelskiego:powidła śliwkowe, chleb wiejski, jabłka Kraśnickie, konfitury. Syrop malinowy z Mikołajówki otrzymał nagrodę Perła 2016 za najlepszy polski produkt regionalny w konkursie ogólnopolskim.Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Entliczek pętliczek czyli wszystko z jabłkami

2. Tajemnice miodu

3. Tradycyjnie i zdrowo - warzywa w roli głównej

4. Na szlaku tradycji – wypiek chleba wiejskiego, cebularza i chałki


Powrót
-
punkt sprzedaży produktów lokalnych
seniorzy
nie