Szczegółowy widok

Gospodarstwo Agroturystyczno-Ekologiczne Janiczek

Właściciel: Janiczek Wanda
Województwo: małopolskie
Powiat: Tarnów
Gmina: Tuchów
Miejscowość: Dąbrówka Tuchowska
Numer domu: 76
Poczta: 33-170 Tuchów
Telefon: 14 6525604 lub 501747954
Fax: -
Poczta elektroniczna: wanda76@onet.pl
Strona internetowa: -
Szerokość geograficzna: 49.8754
Długość geograficzna: 21.0464

Opis:

Gospodarstwo agrorurystyczno-ekologiczneJANICZEK znajduje się w Dąbrówce Tuchowskiej,gminie Tuchów w powiecie Tarnowskim , w terenie należącym do Pogórza Ciężkowickiego. Budynki oraz pola uprawne znajdują się na  malowniczych, mocno nachylonych stokach naprzeciwko Pasma Brzanki. Na piętrze domu mieszkalnego są przygotowane pokoje agroturystyczne. Posiadamy miejsce parkingowe dla 4-5 samochodów osobowych. W sąsiedztwie znajduje się obszerny parking dla autobusów. Nasze gospodarstwo jest wielokierunkowe o profilu proekologicznym. Odwiedzający nasze gospodarstwo rolne mogą obserwować życie hodowanych przez nas zwierząt oraz upraw roślinnych. Bazą do przygotowania posiłków są produkty pochodzące z naszego gospodarstwa. W ramach programów edukacyjnych umożliwiamy uczestnictwo w pracach gospodarskich,proponujemy wypoczynek w licznych ,specjalnie do tego celu przygotowanych miejscach. Atrakcyjne tematy zajęć edukacyjnych poprzez zabawy interpersonalne i warsztaty kulinarne pozwalają na łatwe i skuteczne utrwalenie poznanego zakresu tematycznego. W przyszłości  zamierzamy poszerzyć naszą ofertę o "gospodarstwo opiekuńcze" dla seniorów co uatrakcyjni pobyt wszystkich grup o możliwość integracji miedzy pokoleniami.


Więcej informacji:

Gospodarstwo rolne przejęte od rodziców w 1992r. Prowadzone w sposób konwencjonalno-ekologiczny. Na powierzchni 2.75 ha znajdują się uprawy roślinne:zboża, jarzyny z przewagą ziemniaków,ogrodem warzywnym,krzewami i drzewami owocowymi oraz ziołami. Posiadamy również zwierzęta zapewniające naturalny nawóz do upraw ekologicznych.W sposób tradycyjny przygotowujemy potrawy, przetwory, kiszonki.Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Co było pierwsze jajko czy kura?

2. Od ziarenka do chleba

3. Nasze łąki pełne ziół

4. Dzień w naszym gospodarstwie rolnym


Powrót
rozpoznawanie ziół rosnących w naszym regionie,edukacyjne warsztaty kulinarne,chleb na zakwasie","co potrzeba aby zrobić masło","od kurki do jajka"oraz inne
pobyt dzieci z rodzin zastępczych i placówek wychowawczych w czasie ferii i wakacji
dzieci z rodzin zastępczych i placówek wychowawczych
wolontariusze:uczniowie szkół i seniorzy