Szczegółowy widok

Zielone Niwy

Właściciel: Buchenfeld Barbara
Województwo: śląskie
Powiat: lubliniecki
Gmina: Woźniki
Miejscowość: Niwy
Numer domu: 4
Poczta: 42-283 Boronów
Telefon: 32 357 96 84
Fax: -
Poczta elektroniczna: buchenfeld.barbara@gmail.com
Strona internetowa: www.facebook.com/Zielone-Niwy-781485811871522/
Szerokość geograficzna: 50.662
Długość geograficzna: 18.9811

Opis:

Gospodarstwo "Zielone Niwy" położone jest na terenie Parku Krajobrazowego Lasów nad Górną Liswartą. Teren ten jest wręcz idealnym miejscem na skorzystanie z aktywnego wypoczynku na łonie natury, przez wzgląd na mnogość ścieżek rowerowych oraz dróg leśnych z dala od spalin i ruchu drogowego, gdzie utrudnieniem na drodze bywają jedynie zające oraz sarny zamieszkujące tutejsze lasy. Ciekawi i wytrwali obserwatorzy mogą podglądać życie bobrów w pobliskim bobrowisku, oglądać i słuchać  liczne ptaki , poznawać rośliny...
Typowy dla tego miejsca mikroklimat sprzyja wyciszeniu, ukojeniu nerwów oraz relaksowi.
Wiemy to z własnego doświadczenia  - bowiem z przyczyn zawodowych mnóstwo czasu spędzamy w "wielkim pędzie" dużych miast. "Zielone Niwy" sprawiają, że chce nam się żyć , śmiać i kochać cały świat. I tym właśnie chcemy dzielić się z innymi.

Zapraszamy do naszej Zagrody gdzie wspólnie spędzimy czas m.in. na aktywnym poznawaniu przyrody, konnej jeździe, czy podczas zajęć rekreacyjnych i edukacyjnych.
W zajęciach "wspomagają "nas nasze zwierzaki :   Lokata,Pasja (hucuły),Pinezka (haflinger)  , Królik oraz jego krewni i znajomi, a także Dora i Carbon (hasky).


Więcej informacji:

Głównym kierunkiem gospodarstwa jest hodowla koni oraz królików. Posiadamy dwa konie rasy huculskiej i jednego haflingera, naszym celem jest powiększenie stada. Przez niewielki lasek za domem przechodzimy na padok i pastwisko dla koni. Planujemy  w nim "podsadzić" różaneczniki i bogactwo roślin cieniolubnych , a w miejscach słonecznych plamy kolorowych roślin kwitnących,tak aby już samo przejście wprowadzało nas w dobry nastrój i służyło edukacji. W przydomowym ogródku uprawiamy warzywa,zioła i kwiaty. Atutem miejsca jest także specyficzny mikroklimat związany z usytuowaniem wsi wśród lasów ,głównie sosnowych. Posiadamy zaplecze gospodarcze, które wykorzystujemy do przetwarzania pozyskanych w gospodarstwie produktów poprzez wekowanie,wędzenie, wyrób domowych wędlin i kiełbas z mięsa króliczego oraz produkcję swojskich win.

Od 2016 roku w gospodarstwie odbywa się "Dziecinada" czyli cykl spotkań edukacyjno - rekreacyjnych dla dzieci. Gospodarstwo współpracuje z Fundacją Polskich Kawalerów Maltańskich w zakresie organizacji pikników dla podopiecznych Fundacji.Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Ogród na talerzu

2. Hipo-hop

 

Program dodatkowy:

Co w trawie piszczy, o czym mówi las?


Powrót
nie
nie
lekka dysfunkcja intelektualna, zaburzenia ze spektrum autyzmu
terapeuci