Szczegółowy widok

SOKOLE RANCZO

Właściciel: BEATA STODOLNA, KRZYSZTOF FILAPEK
Województwo: śląskie
Powiat: CZĘSTOCHOWA
Gmina: OLSZTYN
Miejscowość: BISKUPICE
Ulica: ZRĘBSKA 39
Poczta: 42-256 OLSZTYN
Telefon: 693701379
Fax: -
Poczta elektroniczna: beata1425@wp.pl
Strona internetowa: www.sokoleranczo.pl
Szerokość geograficzna: 50.70747039
Długość geograficzna: 19.29251508

Opis:

Nasze gospodarstwo “Sokole Ranczo” zajmuje obszar 12 hektarów położnych u podnóża największego i jednego z piękniejszych rezerwatów Jury Krakowsko  - Częstochowskiej - "Sokole Góry. "
Miejsce to tworzą ludzie kochający przyrodę, pragnący pozostać z nią w jak najbliższym kontakcie. Dlatego sami uprawiamy warzywa wyłącznie na naturalnym nawozie i zrębkach , założyliśmy sad, pieczemy chleb, zbieramy grzyby, których tu nie brakuje. Gościom oferujemy swojskie jajka, mleko i miód z naszej małej pasieki. Chcielibyśmy tym bogactwem podzielić się z ludźmi, którzy podobnie jak my pragną kontaktu z naturą, ciszy i spokoju.
Na terenie gospodarstwa ,oprócz budynku mieszkalnego, znajdują się domki i pokoje do dyspozycji naszych gości, z których każdy charakteryzuje się niepowtarzalnym wnętrzem, pomieszczenia i wybiegi dla zwierząt, grillowisko, parking, miejsce na ognisko, ekologiczny ogród warzywny i sad, plac zabaw dla dzieci.
Zapraszamy również do korzystania z naszych posiłków przygotowywanych z własnych i lokalnych produktów, których wspaniały smak zapamiętacie Państwo na długo.
Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym  oraz pozostałych zainteresowanych zapraszamy na zajęcia edukacyjne prowadzone na terenie gospodarstwa. Prowadzimy cztery warsztaty:
1.KOŃ W GOSPODARSTWIE WCZORAJ I DZIŚ – o roli koni  w życiu człowieka na przestrzeni lat, ich użytkowaniu, żywieniu, pielęgnacji
2. OWCA BECZY, KOŃ RŻY… CZYLI O ZWIERZĘTACH MIESZKAJĄCYCH W NASZYM GOSPODARSTWIE – o udomowieniu zwierząt i  ich znaczeniu dla człowieka
3. LEŚNY ŚWIAT – spacer do rezerwatu, poznajemy warstwy lasu – rośliny i zwierzęta je zamieszkujące, prowadzimy obserwacje ornitologiczne,  mówimy także ochronie przyrody
4. EKOLOGIA NA TALERZU – o rodzajach  uprawianych warzyw i owoców, ich zastosowaniu  i uprawie.

W  naszym gospodarstwie mieszkają trzy konie, kucyk , osioł,  owce, kozy oraz koty, króliki i ptactwo domowe - kury, gęsi i indyki. Od niedawna pomieszkuje tu także piesek.
Jeżeli przyjdzie komuś ochota na aktywny wypoczynek, to zapraszamy wszystkich do stajni. Do Państwa dyspozycji są nasze konie Kalina, Sokół i Orzeł ,które na swych grzbietach zabiorą Was na spacer po okolicznych lasach. Kucyk – Milka i osioł Lusia z przyjemnością pokażą okolicę najmłodszym jeźdźcom. Posiadamy również ujeżdżalnię i koral, na których chętni do nauki będą mogli „szlifować” swe umiejętności. Każda jazda prowadzona jest przez wykwalifikowanego instruktora. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego jeźdźca i miłą atmosferę.
Bezpośrednio za ogrodzeniem naszej posesji znajdują się szlaki turystyczne biegnące w różnych kierunkach Jury. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników nordic-walking, speleologii, kolarstwa, wspinaczki górskiej czy paralotniarstwa oraz konnych rajdów. Zapraszamy Państwa do tego zaczarowanego miejsca.


Więcej informacji:

Nasze gospodarstwo “Sokole Ranczo” zajmuje obszar 12 hektarów  położnych u podnóża największego  i jednego z piękniejszych rezerwatów Jury Krakowsko -Częstochowskiej -  "Sokole Góry."
Miejsce to tworzą ludzie kochający przyrodę, pragnący pozostać z nią w jak najbliższym kontakcie. Dlatego sami uprawiamy warzywa wyłącznie na naturalnym nawozie oraz na zrębkach. Założyliśmy sad, pieczemy chleb, zbieramy grzyby, których tu nie brakuje. Gościom oferujemy swojskie jajka, mleko i miód z naszej małej pasieki. Chcielibyśmy tym bogactwem podzielić się z ludźmi, którzy podobnie jak my pragną kontaktu z naturą, ciszy i spokoju.
Na terenie gospodarstwa ,oprócz budynku mieszkalnego, znajdują się  3 domki  do dyspozycji naszych gości, z których każdy charakteryzuje się niepowtarzalnym wnętrzem (noclegi 10 dom +12 domki ), pomieszczenia i wybiegi dla zwierząt, grill, parking, miejsce na ognisko, plac zabaw dla dzieci.
W gospodarstwie przygotowujemy posiłki z własnych i lokalnych produktów ,których wyborny smak pozostaje na długo w pamięci. Robimy także przetwory z własnych warzyw i owoców oraz wędliny.
Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym  oraz pozostałych zainteresowanych zapraszamy na zajęcia edukacyjne prowadzone na terenie gospodarstwa. Prowadzimy cztery warsztaty:
1.KOŃ W GOSPODARSTWIE WCZORAJ I DZIŚ – o roli koni  w życiu człowieka na przestrzeni lat, ich użytkowaniu, żywieniu, pielęgnacji
2. OWCA BECZY, KOŃ RŻY… CZYLI O ZWIERZĘTACH MIESZKAJĄCYCH W NASZYM GOSPODARSTWIE – o udomowieniu zwierząt i  ich znaczeniu dla człowieka
3. LEŚNY ŚWIAT – spacer do rezerwatu, poznajemy warstwy lasu – rośliny i zwierzęta je zamieszkujące, prowadzimy obserwacje ornitologiczne,  mówimy także o ochronie przyrody
4. EKOLOGIA NA TALERZU – o rodzajach  uprawianych warzyw i owoców, ich zastosowaniu  i uprawie.

Jeżeli przyjdzie komuś ochota na aktywny wypoczynek, to zapraszamy wszystkich do stajni. Do  dyspozycji są nasze konie,które na swych grzbietach zabiorą chętnych na spacer po okolicy ( w odległości 400 m stanica na Szlaku Górskiej Turystyki Konnej PTTK ). Posiadamy również ujeżdżalnię i koral na których chętni do nauki będą mogli „szlifować” swe umiejętności. Każda jazda prowadzona jest przez wykwalifikowanego instruktora. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego jeźdźca i miłą atmosferę.
Bezpośrednio za ogrodzeniem naszej posesji znajdują się szlaki turystyczne biegnące w różnych kierunkach Jury. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników nordic-walking, speleologii, kolarstwa, wspinaczki górskiej czy paralotniarstwa. Zapraszamy  do tego zaczarowanego miejsca.
Właścicielka posiada duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla dzieci i młodzieży, realizacji wystaw, kiermaszów, projektów międzynarodowych w ramach działalności artystycznej.Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Owca beczy, koń rży..., czyli o zwierzętach mieszkających w naszym gospodarstwie

2. Koń w gospodarstwie - wczoraj i dziś

3. Ekologia na talerzu

4. Leśny świat


Powrót
przy okazji pobytu w gospodarstwie możliwość omówienia i prezentacji - sporządzania i wykorzystanie zrębków w produkcji rolniczej
n/d
lekkie dysfunkcje intelektualne , dysfunkcje ruchowe,
osoba zatrudniona -hipoterapeuta