Szczegółowy widok

Gospodarstwo Ogrodniczo-Agroturystyczne ''Ekolandia''

Właściciel: Kierul Antoni
Województwo: warmińsko-mazurskie
Powiat: lidzbarski
Gmina: Orneta
Miejscowość: Orneta
Ulica: Elbląska 99
Poczta: 11-130 Orneta
Telefon: 515 310 426
Fax: -
Poczta elektroniczna: kierul@ekolandia.net.pl
Strona internetowa: www.ekolandia.net.pl
Szerokość geograficzna: 54
Długość geograficzna: 20

Opis:

Zachęcamy do  odwiedzenia naszego gospodarstwa zlokalizowanego na obszarze chronionym bardzo atrakcyjnie ukształtowanym i obficie zalesionym. Zapoznajemy naszych gości z ekstensywną hodowlą uroczego, prymitywnego bydła rasy Highland pochodzącego ze szkockich wyżyn. Nasze rogate przyjaciółki przebywają na łonie natury okrągły rok. Stołują się na dzikich pastwiskach a pragnienie gaszą w strumyku. Kiedy przy ogrodzeniu pojawią się dzieci z marchewką czy chlebkiem, w jednej chwili nasze rogate ślicznotki ustawiają się w oczekiwaniu na smakołyki.


Zainteresowanym uprawą rośli ozdobnych umożliwiamy zapoznanie się ze szkółkarstwem przez zakładanie terenów zielonych aż po pielęgnację dużego ogrodu. Na życzenie przeprowadzamy również zajęcia praktyczne takie jak: sadzenie, ciecie,czy formowanie. Ostatnim elementem jest sad i warzywniak. Zależnie od pory roku poznajemy warzywa i owoce oraz zachęcamy  do świadomego i zdrowego odżywiania się.
Spotkania kończymy przy ognisku, pieczemy kiełbaski i podsumowujemy odwiedziny w Ekolandii.
Można aktywnie lub biernie wypocząć w ogrodzie. ZAPRASZAMY


Więcej informacji:

Zadbana zabudowa zagrodowa ze zwierzętami gospodarskimi, domowymi i ptactwem.
Duża altana (mieszcząca ok. 100 osób) z grillem, barem oraz dostępem do toalet. Obiekt przystosowany do przyjmowania osób niepełnosprawnych.Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Uprawa roślin ozdobnych

2. Przydomowy ogród i sad

3. Rogate, żywe kosiarki


Powrót