Szczegółowy widok

Bacówka "BIAŁY JELEŃ"

Właściciel: Lucyna Szot
Województwo: małopolskie
Powiat: brzeski
Gmina: Iwkowa
Miejscowość: Iwkowa
Numer domu: 586
Poczta: 32-861 Iwkowa
Telefon: 14 6844440
Fax: -
Poczta elektroniczna: bacowka@bacowka.com.pl
Strona internetowa: www.bacowka.com.pl
Szerokość geograficzna: 49.818271
Długość geograficzna: 20.590425

Opis:

Wszyscy wiemy, że dzieci najchętniej uczą się przez zabawę. To dla nich przyjemność a jednocześnie nie szablonowy sposób odkrywania świata i powznawiania jego tajemnic … Stad zrodził się pomysł stworzenia zajęć edukacyjnych  „Od ziarenka do bochenka” dla najmłodszych Gości Bacówki „Biały Jeleń” , które są dowodem na to, że nauka to też fantastyczna przygoda!!!
Nasza propozycja skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym a realizowana jest od poniedziałku do czwartku w miesiącach od kwietnia do października.
Zajęcia wkomponowane w klimat skansenu – Zagrody Karpackiej – sprawiają, iż łatwo można tu cofnąć się w czasie i poczuć atmosferę życia w dawnym gospodarstwie wiejskim …
Dodatkową swoistość temu nadają mieszkańcy gospodarstwa – owieczki, króliki, daniele, osiołek i konie zawsze chętne na odwiedziny najmłodszych Gości Bacówki.

Podczas zajęć edukacyjnych staramy się odtworzyć klimat i specyfikę życia wiejskiego w dawnym gospodarstwie podkarpackim. Przybliżymy wielkie znaczenie i charakter dawnych zawodów – rolnika, młynarza oraz piekarza. Dzieci mają możliwość poznania wszystkich etapów wypieku chleba – od mielenia ziarna, poprzez robienie zaczynu do formowania własnych podpłomyków i pieczenia ich. Zajęcia odbywają na terenie zagrody a chleb wypiekany jest w tradycyjnym piecu przy użyciu drewnianych, wiejskich sprzętów.
W programie przewidziana jest także wspólna biesiada przy ognisku z pieczeniem kiełbasek oraz przejażdżki konne pod okiem instruktora.


Więcej informacji:

-Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Od ziarenka do bochenka


Powrót
-
-
-
-