Szczegółowy widok

Ziołowa Dolina

Właściciel: Krystyna Kozłowska
Województwo: warmińsko-mazurskie
Powiat: olsztyński
Gmina: Jonkowo
Miejscowość: Wilimowo
Numer domu: 10A
Poczta: 11-041 Olsztyn
Telefon: 895239063
Fax: 89 5239408
Poczta elektroniczna: ziolowadolina@wp.pl
Strona internetowa: www.ziolowa-dolina.pl
Szerokość geograficzna: 53.8192
Długość geograficzna: 20.353017

Opis:

Nazwa obiektu „Ziołowa dolina” nawiązuje do jednego z kierunków, w którym od lat specjalizuje się gospodarstwo. Produkcja i sprzedaż hurtowa oraz detaliczna herbat ziołowych zajmuje wiodącą pozycję w zadaniach gospodarstwa. Od 2000 roku właściciele prowadzą gospodarstwo ekologiczne, potwierdzone certyfikatem.

Gospodarze prowadzą zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków i starszych dzieci od 4 lat. Sympatyczni właściciele i bogactwo atrakcji dostarczają niezapomnianych wrażeń i sprawia, że dzieci nawet nie wiedzą kiedy przyswajają wiedzę. Spragnieni wrażeń chłopcy (i nie tylko) znajdują je w obserwacji, a potem przejażdżce wojskowymi pojazdami. Mają możliwość porównania starego i nowego sprzętu rolniczego.

Spływ barką po rzece Łynie przysporzy nie lada wrażeń. Obiekt posiada własne mini zoo, w którym dzieci mogą pogłaskać konika, kózkę, osła, dotknąć świnkę wietnamską, alpakę i królika. Dzięki obecności strusi, pawi, bażantów, gołębi, ozdobnych kur dzieci obserwują różnice w wyglądzie i wielkości jej poszczególnych gatunków. Gwoździem programu jest ogródek zielarski, do którego udają się dzieci z karteczkami, na których narysowane są zioła. Ich zadaniem jest znalezienie odpowiednich roślin, zebranie ich oraz stworzenie zielnika. Czeka ich za to nie lada nagroda – Dyplom Zielarza. Dzięki tym zajęciom dzieci uczą się rozpoznawać rośliny, ich zapach, nazywać je.

Obiekt zlokalizowany jest nad brzegiem Łyny, otoczony zewsząd pięknym lasem. Celem zajęć jest przybliżenie dzieciom wiedzy na temat trudu pracy w gospodarstwie, pochodzenie żywności oraz pokazanie różnorodności środowiska naturalnego.


Więcej informacji:

-Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Zioła wokół nas

2. Zwierzaki w gospodarstwie

3. Od listeczka do herbaty kubeczka

4. Czy wiesz co jesz?

5. Prace polowe

6. Las-ładujemy akumulatory


Powrót
Pływanie barką po Łynie;
-
Grupy niepełnosprawne
-