Szczegółowy widok

Gospodarstwo Agroturystyczne "KAMEZ"

Właściciel: Elżbieta Kobus
Województwo: warmińsko-mazurskie
Powiat: szczycieński
Gmina: Szczytno
Miejscowość: Wawrochy
Numer domu: 36
Poczta: 12-100 Szczytno
Telefon: 896231326
Fax: -
Poczta elektroniczna: gospodarstwokamez@wp.pl
Strona internetowa: www.kamez.eu
Szerokość geograficzna: 53.525513
Długość geograficzna: 21.09664

Opis:

Gospodarstwo Ekoagroturystyczne „KAMEZ” położone na kolonii wsi Wawrochy wśród lasów i łąk, w odległości 11 km od miasta Szczytno.

Pobyt w „KAMEZ” to lekcja przyrody, historii i smaku, a także możliwość poznania prawdziwego życia na wsi. Ten urokliwy zakątek otoczony jest lasami pełnymi poziomek, jagód i grzybów. W gospodarstwie żyją konie, bydło opasowe, po podwórku przechadza się ptactwo domowe. Z lasów na pastwiska wychodzi na żer dzika zwierzyna: dziki, jelenie, sarny, łosie i lisy. Nad panoramą gospodarstwa czuwają bociany, po łąkach spacerują żurawie, w lesie skrywają się czarne bociany oraz zielone dzięcioły.

Podstawowym walorem naszej oferty jest autentyczność. Dzieci uczestniczą w życiu naszego gospodarstwa, mają bezpośredni kontakt ze zwierzętami i wykonują razem z gospodarzami różnorodne prace, np. karmią i próbują doić krowy. Poznają w ten sposób życie i zwyczaje zwierząt gospodarskich oraz uprawę roślin w ogrodzie i w polu.

Proponujemy także zajęcia edukacyjne umożliwiające poznanie życia łąk, pastwisk i lasu. Pokazujemy dzieciom bogactwo i piękno przyrody, zachęcając do słuchania jej odgłosów.

Dodatkowymi atrakcjami są przejażdżki powozem konnym i bryczką, jazda w siodle, kulig z udziałem sań zaprzęgniętych w konia. Do dyspozycji odwiedzających gospodarstwo jest plac zabaw, boisko do piłki nożnej, siatkowej, zadaszona drewniana wiata, hamaki, huśtawki, miejsce do przygotowania grilla i ogniska.


Więcej informacji:

-Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Mleczna droga

2. Z naturą za pan brat

3. Park maszynowy

4. Na tropach Smętka

5. Zwierzęta w zagrodzie

6. Chleba naszego powszedniego....


Powrót
Edukacja o historii wsi Wawrochy-Mazur, m.in. na podst. Melchiora Wańkowicza "Na tropach Smętka".
-
Grupy niepełnosprawne, specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze.
domownicy