Szczegółowy widok

Gospodarstwo Agroturystyczne "ZAKUCIE"

Właściciel: Edyta i Dariusz Wilczkowie
Województwo: podkarpackie
Powiat: Krosno
Gmina: Jaśliska
Miejscowość: Daliowa
Numer domu: 53
Poczta: 38-485 Jaśliska
Telefon: 13 43 10 381
Fax: -
Poczta elektroniczna: zakucie@vp.pl
Strona internetowa: www.siedliskozakucie.pl
Szerokość geograficzna: 49.456053
Długość geograficzna: 21.782541

Opis:

Gospodarstwo Agroturystyczne „Zakucie” położone jest w Beskidzie Niskim, w Jaśliskim Parku Krajobrazowym. Zabudowania usytuowane są z dla od głównej drogi, blisko lasu, nad strumieniem „Daliówka”. W gospodarstwie do dyspozycji plac zabaw i miejsce na ognisko. Odwiedzającym nas gościom proponujemy różnorodne warsztaty rękodzieła artystycznego, jak również zapoznanie się z elementami kultury Łemkowskiej poprzez: prezentację i naukę pieśni Łemkowskich, organizację wycieczek szlakiem cerkwi Łemkowskich, organizację wycieczek szlakiem cerkwi Łemkowskich, zwiedzanie zabytków architektury Łemkowskiej.

Zajęcia w naszej zagrodzie to propozycja niekonwencjonalnego spędzania czasu. U nas łączymy pokaz i prezentację zajęć gospodarskich z nauką technik plastycznych. Pokazujemy również na czym polega praca pszczelarza. Uczymy wypieku miodowych pierniczków oraz wykonywania  z wosku własnych niepowtarzalnych świec.
Zachęcamy do pobytu w naszym gospodarstwie, poznania życia i pracy mieszkańców wsi, ludzi dla których rolnictwo i rzemiosło artystyczne jest nie tyle zawodem, co pasją i życiem.


Więcej informacji:

-Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Woskiem malowane - łemkowska pisanka i rękodzieło artystyczne

2. Kropla miodu


Powrót
wizyty 5-6 godz, 6-8 godz.