Szczegółowy widok

,,Koziołek Suchodołek w nowej zagrodzie"

Właściciel: Jolanta Filipowicz
Województwo: lubuskie
Powiat: żarski
Gmina: Brody
Miejscowość: Suchodół
Numer domu: 2
Poczta: 68-343 Brody
Telefon: (68) 3712043
Poczta elektroniczna: filipowicz.agro@wp.pl
Strona internetowa: www.suchodol.agrowakacje.pl
Szerokość geograficzna: 51.80352
Długość geograficzna: 14.735985

Opis:

,,Koziołek Suchodołek w nowej zagrodzie” zaprasza do nowo otwartego gospodarstwa agroturystycznego na wycieczkę edukacyjną pt. ,,Pory roku w zagrodzie, ogrodzie i lesie – z wizytą u Koziołka Suchodołka”.

 

Ofertę kierujemy do dzieci z klas 0-III i starszych grup przedszkolnych. Przez ostatnie 12 lat jako właścicielka innego gospodarstwa agroturystycznego Jolanta Filipowicz prowadziła podobne zajęcia edukacyjne starając się co kilka lat zmieniać program oferty. Również w tym roku, w nowym gospodarstwie wprowadziła sporo nowości w programie.

 

Zajęcia prowadzone są w sposób praktyczny, gdzie dzieci w ,,Laboratorium smaku” będą samodzielnie przygotowywać zdrowe śniadanko oraz degustować napoje owocowe, warzywne i ziołowe.

 

Pokażemy także dzieciom jak można zastąpić kupione chipsy ziemniaczane i inne nie zdrowe przekąski własnoręcznie przygotowanymi smakołykami.

 

A w ogródku i zielniku poprzez ,,patrzenie, słuchanie, wąchanie i dotykanie” dzieci poznają aktualne prace i nauczą się rozpoznawać zioła i warzywa.

 

Natomiast w ,,Pracowni małego ogrodnika” posadzą do doniczek zioła, z których później stworzą ziołowy ogródek na parapetach swoich okien. W czasie wycieczki przygotują także różne specyfiki ziołowe.

 

Wybierzemy się również na krótką wycieczką do lasu, by tam dowiedzieć się jak nie zabłądzić oraz odkryć ,,dary lasu”, z których można stworzyć przepiękne kompozycje.

 

Zaproponujemy też wiele różnych zabaw i gier na naszym terenie rekreacyjnym. Nie zapomnimy także poświęcić trochę czasu na nasze stadko kóz i głównego ,,herszta” – Koziołka Suchodołka oraz inne zwierzątka mieszkające w naszym gospodarstwie.


Więcej informacji:

Gospodarstwo agroturystyczne ,,Koziołek Suchodołek w nowej zagrodzie” leży we wsi Suchodół z dala od dróg szybkiego ruchu, a goście mówią, że ,,prawie na końcu świata”. Tu kończy się droga asfaltowa i zaczynają bezkresne lasy pełne grzybów, jagód i czerwonych borówek.Programy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Pory roku w zagrodzie, ogrodzie i lesie - Z wizytą u Koziołka Suchodołka - 4 godz.

2. Pory roku w zagrodzie, ogrodzie i lesie - Z wizytą u Koziołka Suchodołka - 6 godz.


Powrót