Szczegółowy widok

Osada Leśna"Doboszówka"

Właściciel: Dobosz Małgorzata i Marcin
Województwo: lubelskie
Powiat: Janów Lubelski
Gmina: Modliborzyce
Miejscowość: Kalenne
Numer domu: 9
Poczta: 23-310 Modliborzyce
Telefon: 606689091
Fax: -
Poczta elektroniczna: rezerwacja@doboszowka.pl
Strona internetowa: www.doboszowka.pl
Szerokość geograficzna: 50.673611
Długość geograficzna: 22.275833

Opis:

Gospodarstwo agroturystyczne osada leśna "Doboszówka" położona jest w Parku Krajobrazowym Lasy Janowskie w sąsiedztwie rezerwatu wodno-torfowiskowego lmielity Ług. Spotkania w zagrodzie to świetna zabawa i integracja dla dzieci i młodzieży. Głównym celem zajęć jest kształtowanie w śród dzieci i młodzieży postawy poszanowania dziedzictwa kulturowego i tradycji lokalnych oraz prezentowanie ginących zawodów.

Gospodarstwo prowadzi także edukację przyrodniczą i ekologiczną podczas lekcji przyrody. Uczestnicy spotkań w zagrodzie mają możliwość bliskiego kontaktu ze zwierzętami, który uczy ich wrażliwości i troskliwości.

 

Doboszówka ma również w swojej ofercie ścieżkę edukacyjną" z życia lasu", a także dużym zainteresowaniem cieszy sie prezentacja multimedialna przedstawiająca odgłosy zwierząt. Dodatkową atrakcją jest plac zabaw dla dzieci z elementami sprawnościowymi, boisko sportowe,stół do ping-ponga, staw rekreacyjny po którym można pływać łódką, istnieje również możliwość przejażdżki wozem drabiniastym czy zorganizowania karaoke dla dzieci.


Więcej informacji:

Zobacz galerięProgramy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Garncarstwo

2. Lekcja przyrody

3. Od ziarenka do bochenka

4. W krainie zwierzątek

5. Warsztaty wikliniarskie

6. Wyplatanie z rogożyny


Powrót
-
-
nie
twórcy ludowi