Szczegółowy widok

Agroturystyka "Skrawek Nieba"

Właściciel: Urszula Klucznik-Kosińska
Województwo: małopolskie
Powiat: Gorlice
Gmina: Ropa
Miejscowość: Łosie
Numer domu: 92
Poczta: 38-312 Ropa
Telefon: 500141969
Fax: -
Poczta elektroniczna: mb.gorlice@gmail.com
Strona internetowa: www.skraweknieba.eu
Szerokość geograficzna: 49.571624
Długość geograficzna: 21.09115

Opis:

Skrawek Nieba to gospodarstwo agroturystyczne położone w samym sercu Beskidu Niskiego, w malowniczej, łemkowskiej wsi Łosie, nieopodal jeziora Klimkówka i Magurskiego Parku Narodowego. Jest to miejsce stworzone dla wszystkich, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta, miłośników dzikiej przyrody, domowej kuchni i ciepła kominka.

Drewniany dom, znajdujący się na obszarze 3h gospodarstwa oferuje komfortowe pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami, salonik kominkowy, kuchnie z piecem chlebowym i zadaszoną werandą. Na terenie ogrodzonej posesji znajduje się również piękny ogród z oczkiem wodnym, plac zabaw dla dzieci, miejsce na grilla i parking.


Współpracujemy z lokalnymi rzemieślnikami i stowarzyszeniami, organizujemy warsztaty z edukacji regionalnej dla dzieci i dorosłych, wycieczki nordic walking po okolicy, przejazdy wozem maziarskim po Szlaku Architektury Drewnianej a także plenery malarskie.


Serdecznie Zapraszamy do odwiedzenia nas i poznania tego pięknego skrawka Polski.


Więcej informacji:

Obiekt położony obok Jeziora Klimkówka -wzdłuż jeziora biegnie scieźka edukacyjna dla dzieci. Od Magurskiego Parku Narodowego dzieli nas odległość 10 km- ośrodek narciarski Magura Ski, mamy 20 km do miejscowości uzdrowiskowej Wysowa Zdrój z leczniczymi wodami mineralnymi , stylową pijalnią oraz nowo otwartym Parkiem Wodnym.

Jesteśmy zaprzyjaźnieni z Zagrodą Maziarską w Łosiu, gdzie zaczynamy nasze warsztaty krótką prelekcją o historii wsi polskiej, historii maziarstwa w Łosiu a także ginących zawodów. Po sąsiedzku mamy piękne Łowisko Pstrągowe, gdzie można powędkować a potem samemu przyrządzić smaczną rybę.Obiekt jest przygotowany dla rodzin z dziećmi, mamy małą biblioteczkę dla dzieci, plac zabaw, można porysować a przede wszystkim upiec samemu pyszny chleb i placki w piecu chlebowym, poznać co rośnie na łące i w naszym lesie, a potem zrobić z tego fajny atlasProgramy edukacyjne realizowane w gospodarstwie:

1. Warsztaty z zakresu dawnych metod pieczenia chleba oraz placków i proziaków w piecu chlebowym.


Powrót
-
-
nie
nie